Tragiczne zdarzenie w Bieruniu: Kobieta spadła ze schodów

Tragiczne zdarzenie w Bieruniu: Kobieta spadła ze schodów

Późny wieczór czwartego dnia października w Bieruniu obfitował w dramatyczne wydarzenia. W jednym z domów doszło do niebezpiecznego incydentu, kiedy to jedna z mieszkanek straciła równowagę i runęła ze schodów. Gwałtowny upadek spowodował poważne obrażenia ciała, co skłoniło do natychmiastowej interwencji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zgłoszenie dotyczące zabezpieczenia miejsca lądowania dla śmigłowca LPR napłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Tychach nieco przed północą (godz. 23:45) 5 października. Zadanie polegało na przygotowaniu terenu w Bieruniu, konkretnie przy ulicy Wrześniowej, gdzie doszło do tragicznego zdarzenia. Na miejsce wezwano również standardową karetkę pogotowia, która współpracowała z ratownikami LPR w udzieleniu pomocy poszkodowanej kobiecie.

Strażacy zarówno z jednostki w Tychach jak i Ochotniczej Straży Pożarnej Bieruń Stary odpowiedzialni byli za organizację lądowiska dla helikoptera medycznego. Wyznaczonym miejscem do lądowania stał się parking przy liceum, zlokalizowany przy ulicy Szarych Szeregów.

W wyniku dramatycznego upadku ze schodów, kobieta zasłabła, a liczne badania wykazały poważny uraz kręgosłupa. W celu szybkiego i profesjonalnego udzielenia pomocy, poszkodowana została przetransportowana lotniczym śmigłowcem do jednego ze szpitali w Sosnowcu.