Nowoczesny system odwodnienia na drodze S86 w Sosnowcu

Nowoczesny system odwodnienia na drodze S86 w Sosnowcu

Początek prac, które mają na celu modernizację i poprawę efektywności systemu odprowadzania wód deszczowych na drodze S86 – blisko salonu Mercedesa – w Sosnowcu, został zaplanowany na poniedziałek (16 października). W tym dniu zostanie zastosowana chwilowa organizacja ruchu.

Niezliczone kierowcy mieli nieprzyjemne doświadczenia na owej części trasy S86 w Sosnowcu, zwłaszcza podczas i po intensywnych opadach deszczu. W takich sytuacjach powstawało kłopotliwe zaleganie wody, co skutecznie blokowało lub przeszkadzało w normalnym przepływie ruchu drogowego.

Zdecydowano się więc na jak najszybsze rozwiązanie tego problemu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wyznaczyła na ten cel blisko 11 milionów złotych. Wybranym wykonawcą jest Firma Handlowo-Usługowa „Instbud” Stanisław Boguta z Gdowa, a 12 miesięcy od momentu podpisania umowy to przewidziany czas realizacji zadania.

W kontekście podjęcia prac nad projektem „Przebudowa przepompowni wód deszczowych przy drodze ekspresowej S86 w Sosnowcu”, Rejon Zawiercie informuje, że 16 października 2023 roku (w poniedziałek) zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.