Leszczynowy sad Tree Nuts zaprasza na dni otwarte

Leszczynowy sad Tree Nuts zaprasza na dni otwarte

Pszczyński leszczynowy sad, należący do firmy Tree Nuts, położony w Jankowicach przy ulicy Dzikiej 23, zorganizował swoje pierwsze dni otwarte. Wydarzenie to miało miejsce w dniach 23-24 września 2023 roku. Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych – pochmurnego i deszczowego dnia – pierwszy dzień tego wyjątkowego wydarzenia już minął. Na szczęście, atmosfera była ciepła a spacer po tym sadzie, który graniczy z puszczy pszczyńską, dostarczył uczestnikom wielu przyjemnych doznań dzięki cudownemu powietrzu.

Na miejscu nie brakowało lokalnych producentów zrzeszonych w Lokalnej Marce Ziemi Pszczyńskiej. Swoje stoiska wystawiły różne firmy, które łączy pasja do tworzenia produktów najwyższej jakości, wykorzystujących surowce z ekologicznych upraw. To cieszy, że Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej rozwija się samodzielnie i producenci niekoniecznie konkurują ze sobą, ale wzajemnie się wspierają.

Podczas tych dni otwartych miłośnicy orzechów laskowych mogli między innymi samodzielnie zbierać orzechy, degustować różne przetwory, nie tylko te orzechowe. Dodatkowo, była możliwość zrobienia sobie pamiątkowej fotografii w ciągniku oraz wzięcie udziału w charytatywnym kiermaszu słodkości.

Wśród gości pierwszego dnia był między innymi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński, który wyraził swoją radość z rozwoju Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.