16-latek dewastował samochody i obrażał ratowników. Decyzję w jego sprawie podejmie sąd rodzinny

16-latek dewastował samochody i obrażał ratowników. Decyzję w jego sprawie podejmie sąd rodzinny
16-letni mieszkaniec Imielina w ostatnią niedzielę dopuścił się kilku przewinień – uszkodził trzy samochody, znieważył ratowników medycznych i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. W efekcie o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny. Do tej pory jako nieletni sprawca usłyszał aż pięć zarzutów.
Tuż po rozpoczęciu Nowego Roku bieruńscy policjanci mieli sporo pracy. Niektórzy dopuszczali się przestępstw jeszcze w trakcie sylwestrowej nocy, a inni zaczęli „rozrabiać” w kolejnych godzinach. Do drugiego grona należy zaliczyć 16-latka z Imielina, który w ciągu jednej akcji dopuścił się aż pięciu przestępstw.

Furia 16-latka nawet przy policjantach

W niedzielę 2 stycznia około godziny 20:00 oficer dyżurny bieruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przy ulicy Drzymały w Imielinie doszło do uszkodzenia trzech samochodów. Zgodnie z treścią ogłoszenia w niedalekiej odległości miało również dojść do bójki. Na miejscu zdarzenia była już załoga karetki pogotowia, która udzielała poszkodowanemu pomocy medycznej.
16-letni chłopak wykazywał się agresywnym zachowaniem wobec ratowników medycznych, którzy wyznali, że nastolatek wyzywał ich wulgarnymi słowami i groził pozbawieniem życia. Dodatkowo naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Po przyjeździe policjantów poszkodowany wcale się nie uspokoił – kopał w drzwi karetki i nieustannie używał wulgarnych słów.

Sąd zadecyduje o losach 16-latka

W wyniku całego zamieszkania 16-letni mieszkaniec Imielina został zatrzymany, a następnie skierowany do policyjnej izby dziecka. Śledczy zebrali niezbędny materiał dowodowy, na podstawie którego nastolatkowi przedstawiono aż pięć zarzutów związanych z podjętymi przez niego czynami karalnymi.
Zarzuty zostały ogłoszone nieletniemu na terenie bieruńskiej komendy. Całość zebranych w tej sprawie dowodów i materiałów zostało już skierowanych do sądu rodzinnego, który podejmie decyzje o nałożeniu na zdemoralizowanego 16-latka środków wychowawczych lub też poprawczych. Sprawa jest rozwojowa.