Nie miał maseczki. Wpadł w ręce mundurowych

Nie miał maseczki. Wpadł w ręce mundurowych
Konieczność noszenia maseczki w miejscach publicznych jest obowiązkiem, który dotyczy wszystkich, bez wyjątków. Okazuje się jednak, że nie wszyscy stosują się do tego wymogu, co w przypadku poszukiwanych osób jest szczególnie niezrozumiałe. Takiego zachowania dopuścił się 34-letni mężczyzna w Bieruniu.
W ostatni wtorek dzielnicowi z rejonu Bierunia zatrzymali mężczyznę, który zwrócił ich uwagę ze względu na brak założonej maseczki na terenie sklepu, gdzie istniał taki wymóg. Zatrzymany został ukarany mandatem, ale przy okazji okazało się, że był poszukiwany, na podstawie czego niebawem będzie odpowiadał.

Był poszukiwany, wpadł za brak maseczki

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 19:00. Dzielnicowi z Bierunia prowadzili wówczas służbę obchodową swojego rejonu służbowego w jednym ze sklepów przy ulicy Wawelskiej w Bieruniu. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który ignorował przepisy i nie miał założonej maseczki na usta i nos.
W trakcie legitymowania okazało się, że 34-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego jest poszukiwany na podstawie zarządzeń wydanych przez kilka prokuratur na terenie kraju. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W tej sytuacji będzie możliwe wykonanie czynności procesowych, od których mężczyzna uchylał się od ponad 3 lat. Dodatkowo wlepiono mu mandat za brak maseczki.

Niezrozumiałe zachowanie

Przy okazji tej interwencji bieruńscy policjanci przypomnieli, że w ich codziennych obowiązkach znajduje się sporo działań z zakresu dbania o bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Przy okazji pandemii starają się również motywować lokalną społeczność do przestrzegania wszystkich przepisów.
Zachowanie 34-letniego mężczyzny było o tyle nieodpowiedzialne, że przez brak założonej maseczki tak naprawdę sam oddał się w ręce policjantów. Gdyby nie ignorował tego przepisu z pewnością nie zwróciłby większej uwagi dzielnicowych, przez co byłby w stanie dalej uchylać się od odpowiedzialności za swoje przestępstwa.