Powstał projekt tworzenia łąk kwietnych w Bieruniu

Powstał projekt tworzenia łąk kwietnych w Bieruniu

Projekt „Metropolitalne Łąki Kwietne w Bieruniu” ma na celu stworzenie trzech obiektów. Jak sama nazwa wskazuje – chodzi o łąki kwietne. Jedna z nich znajdzie się przy Szkole Podstawowej nr 3, druga ozdobi ścieżkę rowerową na skrzyżowaniu ulic Marcina i Licealnej, a trzecia pojawi się na osiedlu Chemików.

Pieniądze na tę inwestycję pochodzą z „Zielonego Budżetu Miasta Bierunia 2022″.

Dlaczego łąki kwietne są takie ważne?

Dbanie o lokalną roślinność jest niezwykle ważne, ale właściwie dlaczego? Pełni ona kilka ważnych funkcji. Między innymi dzięki niej życie owadów może zachować swój właściwy tryb. Potrzebują ich trzmiele, pszczoły i wiele innych gatunków. Gdyby nie odpowiednia flora, to nie dałoby się utrzymać też fauny.

Jak możemy dbać o roślinność w naszym mieście?

Czy możemy zrobić coś, aby pomóc zieleni utrzymać się w dobrym stanie? Przede wszystkim powinniśmy próbować jej nie niszczyć. Powstrzymanie się od deptania kwiatków i trawników to bardzo dobry start. Ale możemy też działać czynnie.

Jeśli jesteśmy właścicielami ogrodów lub większych terenów zielonych, to starajmy się sadzić tam jak najwięcej roślin. Nie tylko będą produkować one tlen, ale też będą domem dla wielu pożytecznych owadów.