Bieruń rowerem stoi. W mieście panuje Europejski Tydzień Mobilności

Bieruń rowerem stoi. W mieście panuje Europejski Tydzień Mobilności

W Bieruniu trwa obecnie Europejski Tydzień Mobilności, którego głównym celem jest zachęcanie do przerzucenia się z samochodu na rower. Władze miasta chętnie inwestują w infrastrukturę rowerową, między innymi w postaci ścieżek rowerowych i innych elementów. Ten tydzień jest zatem dobrą okazją, aby skorzystać z tej formy aktywności.

Bardzo ważnymi punktami na mapie Bierunia, które sprzyjają aktywnemu poruszaniu się przez rowerzystów są niedawno powstałe drogi – wzdłuż ulicy Węglowej i Wylotowej. Pierwsza z nich łączy ścieżkę rowerową na trasie Bieruń Stary – Bieruń Nowy z Plantami Karola, zaś druga komunikuje rowerowo miasto z Lędzinami (pod wiaduktem), a także pozwala dotrzeć do Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Mnóstwo możliwości na podróżowanie dla mieszkańców Bierunia

Europejski Tydzień Mobilności oznacza, że przemieszczać się po mieście można również innymi środkami komunikacji, takimi jak autobusy. Sprzyja temu przede wszystkim fakt uruchomienia przez Zarząd Transportu Metropolitalnego dwóch nowych linii autobusowych. W lipcu uruchomiona została linia M22 relacji Bojszowy – Bieruń – Lędziny – Mysłowice – Katowice. Jest to tzw. linia szybkiego połączenia, która pozwala na dotarcie z Bierunia do Katowic w 60 minut. W naszym mieście autobusy zatrzymują się na dwóch przystankach: Bieruń Ściernie i Bieruń Plac Autobusowy.

Druga linia to linia M108, która od sierpnia kursuje na trasie Tychy – Bieruń – Chełm Śląski – Imielin. Zastąpiła ona wcześniejszą linię 54. Mieszkańcy mają do dyspozycji większą liczbę kursów, organizowanych w równym takcie. W dni robocze autobusy tej linii jeżdżą co 30 minut, a w soboty co godzinę.

Z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności w minioną sobotę odbył się III Partnerski Rajd Rowerowy na trasie Tychy – Bieruń – Tychy. Udział w wydarzeniu wzięło ponad 100 osób. Centrum wydarzeń odbywało się na bieruńskim rynku, gdzie zorganizowano półmetek rajdu i strefę chill.