Zmiany oznaczeń trzech linii autobusowych w Tychach i Bieruniu

Zmiany oznaczeń trzech linii autobusowych w Tychach i Bieruniu

Tak już niedługo, dokładnie od 24 lutego, pasażerowie korzystający z usług komunikacji miejskiej w Tychach i Bieruniu będą musieli zwrócić uwagę na nowe oznaczenia trzech linii autobusowych. Znane dotychczas litery L, R i W zostaną zamienione na liczby – odpowiednio 565, 514 i 531. Chociaż do wprowadzenia tej zmiany pozostało jeszcze sporo czasu, to już teraz rozpoczyna się akcja informacyjna, mająca za zadanie uświadomić pasażerom nadchodzące zmiany.

Za tę inicjatywę odpowiada Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM), który uspokaja podróżnych, podkreślając, że zmiana dotyczy wyłącznie oznaczeń linii. Jak zapewnia rzecznik ZTM Michał Wawrzaszek, żadne inne aspekty funkcjonowania linii nie ulegną zmianie. Ani minuta godziny odjazdu nie zostanie zmieniona ani metr trasy nie ulegnie modyfikacji – jedyną różnicą będzie nowe numeryczne oznaczenie zamiast dotychczasowego literowego.

Informacja o zbliżających się zmianach będzie przekazywana pasażerom za pomocą szeregu działań informacyjnych, w które zaangażowani będą między innymi informatorzy terenowi. Będą oni dostępni na wybranych przystankach, gotowi do udzielania odpowiedzi na wszelkie pytania związane ze zmianą oznaczeń linii. Co więcej, w celu ułatwienia pasażerom przystosowania się do nowego systemu, przez pewien czas po wprowadzeniu zmiany, autobusy linii L, R i W będą jeździć z podwójnym oznaczeniem – zarówno starym literowym, jak i nowym liczbowym.