Trójka napastników aresztowana po brutalnym ataku na pasażera komunikacji miejskiej, który zwrócił im uwagę za wulgarne zachowanie

Trójka napastników aresztowana po brutalnym ataku na pasażera komunikacji miejskiej, który zwrócił im uwagę za wulgarne zachowanie

Działania policji doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za bezlitosne pobicie 32-letniego pasażera autobusu miejskiego. Incydent miał miejsce, kiedy pokrzywdzony mężczyzna upomniał grupę młodych ludzi za ich hałaśliwe i obsceniczne działania, co skutkowało brutalną reakcją.

Agresorzy, mający 16, 17 i 20 lat, zaatakowali ofiarę na tyle mocno, że straciła ona przytomność. Po otrzymaniu poważnych urazów głowy, poszkodowany został natychmiastowo przetransportowany do szpitala.

Policja z Jaworzna, wezwana na miejsce zdarzenia na ulicy Grabańka, podjęła szybkie kroki w celu rozwikłania sprawy. Korzystając z nagrań monitoringu z autobusu oraz ze swoich własnych dochodzeń, detektywi byli w stanie prędko zidentyfikować i aresztować napastników. Dwoje z nich, w wieku 17 i 20 lat, usłyszało zarzuty dotyczące pobicia i uszkodzenia ciała. Mogą im grozić kary do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator poddał ich nadzorowi policyjnemu, wydając zakaz zbliżania się i kontaktowania z ofiarą. Trzeci z napastników, będący 16-latkiem, będzie musiał stawić się przed sądem rodzinnym.