Reprezentanci Kieleckiej Akademii Muay Thai triumfują na Pucharze Polski w Kickboxingu

Reprezentanci Kieleckiej Akademii Muay Thai triumfują na Pucharze Polski w Kickboxingu

Podczas drugiego Pucharu Polski w Kickboxingu, który odbył się w Bieruniu, czterej reprezentanci Kieleckiej Akademii Muay Thai zdobyli łącznie cztery medale. Najwyższe laury, złote medale, przypadły Grzegorzowi Śpiewakowi i Maciejowi Bugajskiemu. Medali srebrnych nie zdołali uniknąć Krystian Sanecki oraz Jakub Juszczak.

W walce o złoto w kategorii dzieci starszych, z limitem wagowym do 48 kg, Grzegorz Śpiewak przewyższył swojego rywala, Samuela Rykę z klubu „Nak Muay” ze Szczecina. W każdym momencie walki okazał się lepszy, nie dając przeciwnikowi najmniejszych szans na zwycięstwo.

Z kolei Maciej Bugajski pokazał swoją wyższość w półfinale konkurencji juniorów młodszych w kategorii wagowej do 63,5 kg. Zmierzył się tam z Tomaszem Chodzińskim z „Red Lion Muay Thai” z Międzyrzeca Podlaskiego i wyszedł z tej rywalizacji zwycięsko. Ostatecznie, w finale pokonał na punkty Jakuba Joszko z RCSW Fighter Rybnik, zdobywając złoty medal.

Jakub Juszczak, drugi z reprezentantów juniorów młodszych z Kieleckiej Akademii Muay Thai, rywalizujący w wadze do 57 kg, musiał uznać wyższość Michała Wojtkowiaka z „Nak Muay” Szczecin. To były jego pierwsze zawody na tak wysokim poziomie i pomimo porażki, doświadczenie jakie zdobył będzie cennym bagażem na przyszłość.