Bieg Utopca. Zgłosiło się ponad 700 chętnych

Bieg Utopca. Zgłosiło się ponad 700 chętnych

Bieg Utopca może brzmieć dziwnie dla osób z innych okolic, ale dla Bierunia jest bardzo ważnym wydarzeniem. Nie tylko mieszkańcy miasta się nim interesują, ale także przyciąga on osoby pochodzące z okolicznych wiosek. Na takim biegu można spotkać uczestników pochodzących ze Śląska, Małopolski czy innych regionów takich jak Podkarpacie.

Jest to świetna okazja, aby zrobić coś dobrego. Organizacja wydarzenia związana jest ze zbiórką pieniędzy w ramach tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie trzeba chyba tłumaczyć, jak wiele ta organizacja robi, aby nieść pomoc potrzebującym. Każdego roku gromadzi fundusze, które są nie do porównania z jakąkolwiek inicjatywą charytatywną.

Czytaj także: Kierowca osobówki potrącił 15-letnią dziewczyną

Bieg Utopca jako część Finału WOŚP 2023

Organizacja Biegu Utopca ściśle wiąże się z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i jej finałem, który będzie miał miejsce już jutro, 29 stycznia. W tym samym czasie wolontariusze będą dawali z siebie sto procent, aby zebrać jak najwięcej funduszy. Środki te zostaną przekazane na walkę z ciężką chorobą jaką jest sepsa.

Zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo duże. Wystarczy spojrzeć na listę zapisanych osób. Wynosi ona ponad 700, co robi naprawdę dobre wrażenie.