Wicemistrzyni świata w ultramaratonie kolarskim, potrącona w okolicy Lędzin

Wicemistrzyni świata w ultramaratonie kolarskim, potrącona w okolicy Lędzin

Jutro, 20 października, zanim słońce pokazało pierwsze promienie – tuż przed szóstą rano, doszło do zdarzenia drogowego na terenie Lędzin, przy granicy z Bieruniem. Ofiarą tego incydentu okazała się Aneta Lamik – znana i ceniona w świecie sportu jako wicemistrzyni świata w ultramaratonach rowerowych. Sprawca po potrąceniu kobiety na rowerze zdecydował się na odjazd z miejsca zdarzenia, ignorując fakt, że poniżej swego pojazdu ciągnie za sobą rower poszkodowanej. Służby policyjne intensywnie poszukują ciemnego samochodu typu kombi, którego numery rejestracyjne rozpoczynają się literami „SBL”.

Młodsza aspirant Katarzyna Szewczyk, pełniąca obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, przekazała nam szczegóły tego dramatycznego wydarzenia. Jak się okazuje, do tragicznego potrącenia doszło na ulicy Lipowej w Lędzinach. Z jej relacji wynika, że sprawca jechał od strony Bierunia i podczas nieprawidłowo wykonanego manewru wymijania potrącił rowerzystkę – mówiła mł. asp. K. Szewczyk.

Według informacji śledczych, nieznany sprawca po spowodowaniu kolizji nie zatrzymał swego pojazdu. Mimo intensywnych poszukiwań jego tożsamość wciąż pozostaje nieustalona, a jedynym znanym szczegółem jest ciemny kolor samochodu. Szczególnie interesujące dla policjantów są tablice rejestracyjne sprawcy, które zaczynają się od liter „SBL”. Jak poinformowała nas oficer prasowy, zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło od samej pokrzywdzonej, która doznała licznych otarć i stłuczeń – dodaje młodsza aspirant Szewczyk z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu.