W Bieruniu powstanie ważna inwestycja. Czekano na nią od dłuższego czasu

W Bieruniu powstanie ważna inwestycja. Czekano na nią od dłuższego czasu
4 stycznia w siedzibie Urzędu Miejskiego w Bieruniu odbyło się spotkanie, podczas którego doszło do podpisania aktu notarialnego, dzięki któremu gmina Bieruń przekazała nieruchomość gruntową na rzecz powiatu bieruńsko-lędzińskiego. W miejscu tym niebawem powstanie jednostka ratowniczo-gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej.
Znaczenie straży pożarnej w każdym miejscu na mapie Polski jest nieocenione. Strażacy interweniują w wielu niebezpiecznych sytuacjach, a nierzadko również pomagają mieszkańcom w trudnych pracach porządkowych. Wszystko to sprawia, że możliwość poszerzenia zasobów osobowych w danym terenie staje się bardzo ważne.

Szczegóły realizowanej inwestycji

Urząd Miejski w Bieruniu przekazał, że inwestycja będzie realizowana na działce nr 280/100 o łącznej powierzchni 0,8304 hektara. Znajduje się ona przy ulicy Turystycznej (droga województwa 931), na odcinku pomiędzy ulicami św. Kingi i Zarzyny. Dokładniej rzecz ujmując, jest to teren zlokalizowany za budynkiem komendy policji i starostwa.
Na omawianej działce pojawi się jednostka ratowniczo-gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej, która będzie obsługiwała teren całego powiatu bieruńsko-lędzińskiego (Bieruń, Lędziny, Imielin, Bojszowy, Chełm Śląski). Podlegać ona będzie pod Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.

Przetarg ruszy jeszcze w tym roku

Na ten moment wszelkie wypadki drogowe czy pożary na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego, poza jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej, są obsługiwane przez strażaków z KM PSP w Tychach. Wykazano jednak, że wraz z miastem Tychy jest to zbyt duży teren do działania.
Przetarg na budowę jednostki ratowniczo-gaśniczej ma zostać ogłoszony jeszcze w 2022 roku. Inwestorem inwestycji będzie Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tychach. W najbliższym czasie starostwo przekażę nieruchomość strażakom.
Warto także sprawdzić tutaj, na jakim etapie są inne ważne inwestycje w Bieruniu.