Budowa ścieżek rowerowych w Bieruniu. Jak idą postępy prac?

Budowa ścieżek rowerowych w Bieruniu. Jak idą postępy prac?
Dobiegł końca pierwszy etap budowy dwóch ścieżek rowerowych w Bieruniu – prowadzących od ulicy Świętej Kingi do Zarzyna, a także od ulicy Licealnej do ulicy Marcina. Kolejny etap planowany jest na nowy rok, gdy warunki atmosferyczne pozwolą na bezproblemowe układanie dalszych fragmentów asfaltu.
Ostatnie prace remontowe dotyczyły dwóch odcinków – od istniejącego ciągu pieszo rowerowego wzdłuż ulicy Marcina (nieopodal parkingu samochodowego) do ulicy Licealnej, a także odcinka prowadzącego od budynku Starostwa Powiatowego do Zarzyny, który jest kontynuacją ciągu pieszo-rowerowego, który przed dwoma laty wybudowano wzdłuż ulicy Turystycznej.

Co do tej pory wykonano?

W obu tych miejscach dobiegł końca pierwszy etap budowy. Ukończono zatem układanie obrzeży drogi, wykonano ponadto podbudowę, a także postawiono fundamenty, które na kolejnych etapach prac remontowych pozwolą na postawienie w tych miejscach słupów oświetleniowych.
Obie ścieżki rowerowe w Bieruniu są remontowane w ramach projektu „Centrum Przesiadkowe, etap II”. Całościowo w 2022 roku w mieście ma powstać 3,4 kilometra infrastruktury rowerowej, która połączy wszystkie istniejące obecnie ścieżki i połączy je w spójną całość.

Co jest planowane na przyszły rok?

Zgodnie z planowanymi na przyszły rok pracami ma dojść do połączenia ulicy Marcina z ulicą Licealną, a także zostanie ona poprowadzona dalej. Ma przebiegać przez teren Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich, aż do kładki na rzece Mlecznej. Następnie ścieżka ma biec od kładki do ulicy Kopcowej i wzdłuż ulicy Kopcowej do połączenia z dworcem autobusowym.
W ramach prac remontowych planowane jest wydzielenie drogi rowerowej z jezdni ulicy Krakowskiej, budowa ciągu pieszo-rowerowego z oświetleniem na drugiej częsci Grobli i połączenie go z ulicą Wylotową, a także przedłużenie drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ulicy Chemików, aż do ulicy Turyńskiej.