Tragiczny wypadek w Bieruniu: Dwoje mężczyzn nie żyje

Tragiczny wypadek w Bieruniu: Dwoje mężczyzn nie żyje

Informacja o groźnym zdarzeniu drogowym wpłynęła do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach 18 września, dokładnie o 0:58. Miejsce wypadku to ulica Wawelska w Bieruniu. Niestety, skutki tego tragicznego zdarzenia okazały się śmiertelne dla dwóch mężczyzn.

Według danych zawartych w powiadomieniu, które dotarło do straży pożarnej, na ulicy Wawelskiej doszło do przewrócenia się samochodu osobowego. Akcję ratowniczą podjęły natychmiastowe jednostki medyczne, a także ekipy OSP Bieruń Nowy, OSP Czarnuchowice i jednostka PSP z Tychów. W działania zaangażowano również personel latającej karetki LPR – Ratownik 6, stacjonującej na stałe w bazie w Kokotowie.

W momencie tragicznego wypadku samochód Fiat Panda przewoził trzech pasażerów. Niestety, jedna osoba nie przeżyła i zginęła na miejscu. Pozostałe dwie zostały niezwłocznie przetransportowane do najbliższego szpitala. Mimo heroicznych starań ratowników medycznych i personelu szpitalnego, druga ofiara również nie udało się uratować.