Tragiczny wypadek w Bieruniu: 25-letni motocyklista nie żyje po zderzeniu z samochodem

Tragiczny wypadek w Bieruniu: 25-letni motocyklista nie żyje po zderzeniu z samochodem

Pod egidą prokuratury, bieruńscy detektywi podejmują próby odkrycia prawdziwych przyczyn oraz okoliczności nieszczęśliwego zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Bieruniu w ostatnią sobotę. W wyniku tego tragicznego incydentu, młody 25-letni motocyklista stracił życie po kolizji ze samochodem.

Wypadki drogowe są zawsze tragicznym zdarzeniem, a ten miał miejsce tuż przed godziną 9.00 na ulicy Turyńskiej (DK 44) w Bieruniu. Śledztwo na miejscu prowadzone było pod nadzorem prokuratora, a do jego dyspozycji byli policjanci z drogówki bieruńskiej oraz technik kryminalistyki. Pierwsze ustalenia sugerują, że kierowca renault dostawczego, który wykonywał niepoprawny manewr zawracania, uderzył w 25-letniego mężczyznę jadącego motocyklem.

Na skutek odniesionych obrażeń i pomimo prób reanimacji, młody mieszkaniec powiatu bieruńsko-lędzińskiego zmarł. W chwili wypadku 66-letni kierowca renault był trzeźwy, jednak pobrano od niego próbkę krwi do dalszych badań na obecność środków psychoaktywnych.

Drogę krajową nr 44 całkowicie zablokowano do godziny 14.00 w związku z czynnościami policyjnymi na miejscu zdarzenia. Zostały również wyznaczone objazdy.

Prokuratura Rejonowa w Tychach nadzoruje postępowanie mające na celu wyjaśnienie szczegółowych przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku. Wzywamy wszystkich kierowców do ostrożnej jazdy! Powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na warunki atmosferyczne, ale także na intensywność ruchu, oślepiające słońce czy opady deszczu.