Śmiertelny wypadek motocyklisty w Bieruniu – śledczy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny

Śmiertelny wypadek motocyklisty w Bieruniu – śledczy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny

Pod nadzorem prokuratora, grupa śledczych z Bierunia analizuje okoliczności i bezpośrednie przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło w minioną sobotę. W wyniku zdarzenia, które miało miejsce na terenie Bierunia, 25-letni motocyklista zginął po kolizji z samochodem.

Wydawać by się mogło, że sobotni poranek będzie spokojny. Jednak tuż przed godziną 9:00 na ulicy Turyńskiej (DK 44) doszło do tragicznego wypadku. Na miejscu, pod bacznym okiem prokuratora, pracowali między innymi funkcjonariusze policji z bieruńskiego oddziału drogówki oraz technik zajmujący się kryminalistyką. Początkowe ustalenia sugerują, że kierujący dostawczym renault wykonywał nieprawidłowy manewr zawracania i w konsekwencji doszło do zderzenia z motocyklistą – 25-letnim mężczyzną.

Kiedy specjaliści medycyny ratunkowej przybyli na miejsce, rozpoczęli natychmiastową reanimację. Niestety, mimo ich starań, młody motocyklista, będący mieszkańcem powiatu bieruńsko-lędzińskiego, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. 66-letni kierowca dostawczego renault był trzeźwy. Niemniej jednak, pobrano od niego próbkę krwi w celu sprawdzenia obecności środków psychoaktywnych.

Działania policyjne na miejscu zdarzenia trwały do godziny 14:00, przez co droga krajowa numer 44 była całkowicie nieprzejezdna. Wytyczono objazdy dla kierowców. Prokuratura Rejonowa w Tychach nadzoruje śledztwo mające na celu wyjaśnienie dokładnych przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o ostrożną jazdę! Zwróćmy uwagę nie tylko na warunki atmosferyczne jak temperaturę czy padający deszcz, ale także na natężenie ruchu i oślepiające słońce.