Prace budowlane na drodze wojewódzkiej nr 933 mogą spowodować utrudnienia dla kierowców

Prace budowlane na drodze wojewódzkiej nr 933 mogą spowodować utrudnienia dla kierowców

Kierujący pojazdami, którzy mają zamiar przemieszczać się drogą wojewódzką nr 933 z Oświęcimia do Brzeszcz pomiędzy wtorkiem a środą, powinni przygotować się na możliwe komplikacje w ruchu drogowym. Zgodnie z planem, prace budowlane przy montażu belek na moście nad Solą, będący częścią obwodnicy Oświęcimia, rozpoczną się 9 stycznia o godzinie 19 i potrwają do 5 rano następnego dnia.

Podczas tego 10-godzinnego okresu, przejście przez ulicę Legionów, łączącą Oświęcim z Rajskiem, zostanie dziewięciokrotnie zamknięte na około pół godziny. Kacper Michna, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Krakowie – inwestora projektu – wyjaśnił, że podczas każdej takiej przerwy w ruchu drogowym będzie montowana jedna belka o długości 15 metrów i wadze 14 ton.

Budowniczowie z firmy Budimex, która jest wykonawcą budowy, przewidują przerwy między kolejnymi zamknięciami ruchu. Będą one trwały od 15 do 30 minut, co pozwoli na przejazd ulicą Legionów dla pojazdów komunikacji drogowej.