Podróże w okolicach Bierunia

Podróże w okolicach Bierunia

Bieruń to stosunkowo niewielkie miasto, jednak jest tu kilka ciekawych miejsc wartych uwagi. Poza tym, ze względu na swoje położenie, miasto to jest dobrą bazą wypadową na mniejsze lub większe wycieczki zarówno latem jak i zimą. Możemy spędzać czas bardziej aktywnie lub jedynie wypoczywając. Przyjrzyjmy się kilku propozycjom spędzenia wolnego czasu w Bieruniu i jego najbliższych okolicach. Mogą to być zarówno wyjazdy na jedno popołudnie, jak i na jeden dzień, a także na cały weekend. Decyzja będzie zależała jedynie od tego jaką ilością czasu dysponujemy i z jakich atrakcji chcemy skorzystać.

Popołudnie w Bieruniu

Wielu z nas kończy pracę o takiej porze, że mamy jeszcze kilka godzin popołudnia do dyspozycji, Zamiast po prostu siedzieć w domu, warto skorzystać z jednej z propozycji na spędzenie wolnego czasu poza nim. Ciekawym miejscem wartym uwagi jest Mini Arboretum, czyli swego rodzaju park. Latem znajdziemy w nim wiele przepięknie kwitnących roślin i drzew. Zimą natomiast będziemy mogli poszaleć na górce przystosowanej do zjazdów na sankach. Niezależnie od pory roku, w cieplejsze dni możemy po prostu usiąść na jednej z wielu ławek i cieszyć się świeżym powietrzem i otaczającą nas przyrodą. Jest to dobra opcja na popołudnie, jednak z powodzeniem możemy się tam wybrać na cały dzień, wykorzystując chociażby weekend.

Weekend w okolicach miasta

Jeżeli chcemy jednak zaplanować nieco dłuższą wycieczkę, warto dysponować jednym całym dniem, a najlepiej dwoma. Dobrze zaplanowany weekend pomoże nam bowiem odpocząć po całym tygodniu ciężkiej pracy. Jednym z przyciągających uwagę miejsc jest Energylandia, do której dojedziemy zaledwie w pół godziny lub nieco więcej. Park rozrywki przyciąga tłumy osób, dlatego warto zajechać do niego już od samego rana. Dużym plusem jest fakt, że nie musimy szukać miejsca na nocleg, gdyż bez problemu dojedziemy oraz wrócimy do domu tego samego dnia. W ten sam sposób możemy się wybrać w góry, choć tutaj polecamy zostać na noc z soboty na niedzielę, aby poczuć tutejszy klimat.

Jeden komentarz o “Podróże w okolicach Bierunia

  1. Jako mieszkanka Bierunia wolę wybrać się poza miasto np. na wycieczkę rowerową po lokalnych wyżynach. Miasto jest dosyć małe i wszystko można poznać w kilka dni.

Comments are closed.