Nastąpił przełom w budowie bieruńskiego odcinka drogi S1

Nastąpił przełom w budowie bieruńskiego odcinka drogi S1

Budowa odcinka drogi ekspresowej S1 jest w tym momencie najważniejszą inwestycją dla Bierunia. Dzięki niej z miasta będzie można dużo łatwiej i szybciej dojeżdżać do innych miejsc w Polsce bez konieczności stania w korku. Kiedy już odcinek zostanie oddany do użytku, będzie to niezwykły przełom.

Co udało się zrealizować do tej pory?

Może się wydawać, że realizacja inwestycji idzie ślimaczym tempem, ale jeśli spojrzymy na dotychczasowe osiągnięcia, to jest zupełnie odwrotnie. Wszystko zaczęło się na początku czerwca 2021 roku, kiedy w Dzienniku Urzędowym UE pojawiło się ogłoszenie o przetargu. Jedenaście dni później miało miejsce otwarcie ofert.

Gdy firmy zajmujące się tego rodzaju pracami dowiedziały się o przetargu, rozpoczęło się wysyłanie ofert. Ostateczny wybór przypadł na dzień 4 października.

Co dalej?

Jak widać, większość kwestii związanych z realizacją inwestycji przypada na rok 2021. To dość spory rozrzut biorąc pod uwagę, że przez pewien czas plany zatrzymały się w martwym punkcie. Można było nawet podejrzewać, że pełnej realizacji nie dojdzie w ogóle. To jednak w ogóle nie wchodzi w grę, a umowny termin zakończenia prac już ustalono na grudzień 2024.

Czy wszystkie prace rzeczywiście zakończą się w grudniu 2024 roku? Budowa drogi ekspresowej to dużo poważniejsze przedsięwzięcie niż remont pojedynczych ulic w mieście. Trwa dłużej i jest dużo bardziej kosztowne.

Mieszkańcy będą musieli zaakceptować utrudnienia w ruchu, ale efekt inwestycji pomoże im dużo łatwiej komunikować się z resztą Polski.