Modernizacja przejścia dla pieszych przy ulicy Chemików

Modernizacja przejścia dla pieszych przy ulicy Chemików
Włodarze powiatu bieruńskiego otrzymali dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, dzięki któremu podejmą się przebudowy przejścia dla pieszych na ul. Chemików w Bieruniu. Wartość projektu wynosi 60 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie pokryje 80% tej kwoty.
Głównym celem planowanej przebudowy jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu. Przedmiotowe przejście dla pieszych z nowoczesną sygnalizacją świetlną zlokalizowane powstanie przy ul. Chemików 3, w sąsiedztwie pawilonu SPECTRA, dworca autobusowego i Szkoły Podstawowej nr 1.

W październiku nowe przejście dla pieszych będzie gotowe

W ramach realizacji zadania zamontowane zostanie dedykowane oświetlenie, pozwalające odpowiednio doświetlić najbardziej newralgiczne fragmenty drogi. Ponadto powstaną specjalne rampy krawężnikowe na całej długości przejścia dla pieszych, a także oznaczeń nawierzchni i pasów wibracyjnych.
Przedstawiciele gminy Bieruń zobowiązali się do uczestnictwa w kosztach wkładu własnego. Koszty zadania rozłożone zostaną w następujący sposób:
  • 60 tysięcy złotych to całkowita wartość zadania,
  • 48 tysięcy złotych (80%) to kwota, którą pokryje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg,
  • 12 tysięcy złotych (20%) to kwota wkładu własnego wnioskodawcy, czyli powiatu i gminy,
  • 6 tysięcy złotych (50% wkładu własnego) wniesienie gmina.
W najbliższych dniach ma dojść do oficjalnego podpisania umowy z wykonawcą planowanego przejścia dla pieszych. Zgodnie z planami projektowymi, mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej inwestycji już w październiku tego roku.