Mężczyzna znaleziony na chodniku w centrum Oświęcimia – szybka reakcja przechodniów

Mężczyzna znaleziony na chodniku w centrum Oświęcimia – szybka reakcja przechodniów

Na jednej z ulic w centrum Oświęcimia, obserwatorzy natknęli się na niecodzienny widok – mężczyznę leżącego przy chodniku. Sytuacja ta zwróciła uwagę osób przebywających w pobliżu, zwłaszcza tych, które poruszały się samochodami.

Pomocne dłonie świadków zajścia nie pozostały obojętne na los leżącego mężczyzny. Przechodnie zdecydowali się wezwać służby ratownicze i czekali na ich przybycie, starając się zapewnić bezpieczeństwo do momentu pojawienia się profesjonalnej pomocy.

Incydent miał miejsce dzisiaj, około 13.30, na ulicy Zaborskiej w Oświęcimiu. Na teren zdarzenia jako pierwsza dotarła straż miejska z Oświęcimia, a tuż za nią przyjechała karetka. Medycy, którzy ocenili stan zdrowia 44-letniego mężczyzny, zdecydowali o przewiezieniu go do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu celem przeprowadzenia dokładnych badań.

Cieszące jest, że kierowcy wykazali taką empatię i gotowość do pomocy. To postawa, która zasługuje na uznanie i powinna być naśladowana przez innych. Aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu, podkreśla jak ważne jest pamiętanie, że jeden telefon pod numer 112 może uratować czyjeś życie.