Eksplozja gazu w Bieruniu: Zbiórka na odbudowę domu dla poszkodowanej rodziny

Eksplozja gazu w Bieruniu: Zbiórka na odbudowę domu dla poszkodowanej rodziny

27 maja, na początku tygodnia, w Bieruniu doszło do potężnej eksplozji. Miejsce zdarzenia to prywatna posesja mieszcząca się przy ulicy Korfantego. Źródłem eksplozji okazał się gaz, który wyciekał z uszkodzonej instalacji w pojeździe zaparkowanym w garażu nieruchomości. W momencie wybuchu, wewnątrz garażu przebywał jeden z domowników, który odniósł poważne poparzenia. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, wybuch zniszczył część budynku.

Zdarzenie skomentował syn poszkodowanego, pan Kacper: – Początkowo sądziłem, że to efekt sejsmicznych drgań powstałych na skutek działalności kopalni. Potem jednak zdałem sobie sprawę, że nasz dom jest prawdopodobnie w stanie rozpadu – relacjonował.

W celu wsparcia rodziny poszkodowanego, strona internetowa pomagam zainicjowała zbiórkę funduszy na odnowienie zniszczonego domu. Syn poszkodowanego opisał na stronie przyczynę zdarzenia, wskazując na wyciek gazu z instalacji samochodowej. „Jak ustalili strażacy, to był propan-butan – gaz cięższy od powietrza. Przez to tata, który znajdował się w garażu, nic nie czuł. Chwilę po godz. 14.00 doszło do zapłonu i wybuchu zebranego w pomieszczeniu gazu. Mój tata został mocno poparzony”.