Zmiany w systemie opłat parkingowych na Rynku w Bieruniu od 1 lipca

Zmiany w systemie opłat parkingowych na Rynku w Bieruniu od 1 lipca

Od pierwszego dnia lipca, począwszy od poniedziałku, Rynek w Bieruniu zyskał nowe regulacje dotyczące płatności za parkowanie. Dwa nowo wprowadzone parkomaty zastąpiły tradycyjne metody pobierania opłat przez inkasentów. Zmieniono również nieco strukturę opłat.

Opłaty za korzystanie z miejsca parkingowego będą teraz obowiązywały wyłącznie w dni robocze – od poniedziałku do piątku. Godziny, w których naliczane będą opłaty, to 7:00-17:00. Jest to zmiana w stosunku do poprzedniego systemu, gdzie płatności były pobierane od godziny 8:00 do 16:00.

Wprowadzono także nowe stawki za postój, które prezentują się następująco:

Pierwsza godzina postoju będzie kosztować 1 złoty, natomiast druga godzina zostanie naliczona po 2 złote. Za trzecią godzinę zaparkowania trzeba będzie zapłacić 3 złote. Każda kolejna rozpoczęta godzina postoju, począwszy od czwartej, będzie kosztować 1 złoty.

Co do form płatności, nowe parkomaty są w stanie przyjąć płatność kartą, Blikiem lub gotówką. Pamiętać jednak należy, że płacąc gotówką, jesteśmy ograniczeni do monet, gdyż parkomaty nie wydają reszty.