Zatrzymano 51-letniego oszusta z Lędzin

Zatrzymano 51-letniego oszusta z Lędzin

Siły policyjne z Komendy Powiatowej w Bieruniu poinformowały o aresztowaniu 51-letniego mężczyzny, podejrzewanego o wielokrotne oszustwa. Podejrzany, mieszkaniec Lędzin, usłyszał łącznie 95 zarzutów za swoje działania. Możliwe konsekwencje jego działań to nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Okazało się, że mężczyzna wyłudził od różnych osób ponad 700 tysięcy złotych, sprzedając towary, których nigdy nie dostarczył lub obiecując usługi, które nie zostały wykonane. Policja zachęca wszystkich, którzy mogli być ofiarami tego oszusta, do zgłaszania się do bieruńskiej komendy.

Analiza dowodów zgromadzonych w toku śledztwa wskazuje, że podejrzany prowadził swoją działalność przestępczą na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego od 2015 do 2023 roku. Śledczy ustalili, że podejrzany wykorzystywał różne metody wyłudzenia pieniędzy. Oferował na przykład sprzedaż węgla, zapewniał o realizacji usług budowlanych, zawierał umowy pożyczkowe, a także wprowadzał w błąd pracowników firm, sugerując, że przetarg został przeprowadzony i wymagana jest wpłata wadium.

Śledztwo prowadzone przez policjantów z Bierunia wykazało, że działalność oszusta nie była ograniczona wyłącznie do terenu powiatu bieruńsko-lędzińskiego. W związku z tym, apelują do wszystkich potencjalnych ofiar, które mogły zostać oszukane w podobny sposób, aby zgłaszały się do Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu. Śledztwem kieruje sierżant sztabowy Marcin Lubowiecki, kontakt telefoniczny: 47 8527279.

Następnie, na wniosek prokuratury, podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Maksymalna kara za jego przestępstwa to 12 lat więzienia. Sprawa jest nadal otwarta i ma charakter rozwojowy.