Zatrzymanie kierującego pojazdem pod wpływem amfetaminy i marihuany na ulicy Rędzinnej w Bieruniu

Zatrzymanie kierującego pojazdem pod wpływem amfetaminy i marihuany na ulicy Rędzinnej w Bieruniu

Podczas patrolu na ulicy Rędzinnej w Bieruniu, 21 czerwca, w piątek, funkcjonariusze policji zdecydowali się kontrolować kierowcę volkswagena golfa. Po sprawdzeniu dokumentów, okazało się, że 35-letni mężczyzna jest za kółkiem pojazdu o przeterminowanych badaniach technicznych. To jednak było jedynie wierzchołkiem góry lodowej problemów, z którymi miał do czynienia.

Informacje przekazane przez młodszego aspiranta Katarzynę Szewczyk, rzeczniczkę prasową Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, umożliwiły nam dowiedzieć się, że test na obecność narkotyków w organizmie kierowcy wykazał konsumpcję zarówno amfetaminy, jak i marihuany. W trakcie dalszego postępowania, stróże prawa odnaleźli przy 35-latku oba te środki odurzające.

Mieszkaniec Bierunia, po nocnym pobycie w policyjnym areszcie, został wezwany do odpowiedzi za jazdę pod wpływem środków zmieniających percepcję oraz za posiadanie tychże narkotyków. Podejrzanemu grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ostateczna decyzja o środku zapobiegawczym, jaki zostanie zastosowany wobec mężczyzny, należeć będzie do sądu.

Policja w Bieruniu wyraźnie podkreśla, że kierowanie pojazdem pod wpływem substancji psychoaktywnych jest przestępstwem i jest ono karane na równi z prowadzeniem samochodu po spożyciu alkoholu, zgodnie z prawem polskim.