Zakończenie intensywnych poszukiwań: podejrzany o morderstwo partnerki trafił w ręce śląskiej policji

Zakończenie intensywnych poszukiwań: podejrzany o morderstwo partnerki trafił w ręce śląskiej policji

W wyniku zbiorowych wysiłków funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz bieruńskiej jednostki policyjnej, 34-letni mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem zamordowania swojej dziewczyny. Zgodnie z decyzją sądu, na wniosek Prokuratury Mysłowickiej, podejrzany trafił do aresztu. W przypadku potwierdzenia zarzutów, grozi mu surowa kara, nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Policja w Bieruniu przeprowadzała intensywne działania poszukiwawcze od 22 kwietnia bieżącego roku, mające na celu odnalezienie zaginionej 32-letniej Małgorzaty W. Rodzina kobiety zgłosiła jej nieobecność. Według relacji, po awanturze z partnerem, Małgorzata opuściła swój dom i odjechała samochodem, nie podając miejsca przeznaczenia.

Bieruńscy detektywi pracujący przy tym zdarzeniu podjęli całe spektrum działań. Przesłuchali świadków zdarzenia, prowadzili poszukiwania terenowe, wielokrotnie sprawdzając obszar, na którym odnaleziono pojazd zaginionej. Równocześnie przeprowadzali operacyjne weryfikacje i kontrolowali każdą informację, która mogłaby pomóc w odnalezieniu kobiety. Nie wykluczali żadnej tezy, włączając w to scenariusz, że Małgorzata nie żyje i do jej zaginięcia mógł przyczynić się ktoś z najbliższego otoczenia. Każda nowa zebrana informacja pozwalała im coraz bardziej zawężać śledztwo.

Po dwóch tygodniach nieustających poszukiwań, do działań włączyła się również policja z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach.

Współdziałanie między katowickimi a bieruńskimi mundurowymi doprowadziło do zatrzymania partnera zaginionej. Podejrzanym jest o to, że zamordował swoją 32-letnią partnerkę i brutalnie pozbył się jej ciała. Ten 34-letni mężczyzna nie był wcześniej notowany przez policję.