W Bieruniu stawiają na ekologię. Lampy uliczne z nowoczesną technologią

W Bieruniu stawiają na ekologię. Lampy uliczne z nowoczesną technologią
Władze Bierunia poinformowały o finalizacji kolejnego dużego projektu oświetleniowego w mieście. Po udanym pod tym względem 2020 roku, kiedy to w mieście pojawiło się ponad 400 lamp, na przełomie 2021 i 2022 roku pojawi się kolejnych ponad 160. Nowe oświetlenie służy już w 10 lokalizacjach, a niebawem zostanie postawione w trzech kolejnych.
Konieczność zainstalowania nowych lamp i oświetlenia w różnych częściach miasta była jednym z najważniejszych kroków inwestycyjnych władz miasta na najbliższe miesiące. Prace polegające na ich montażu idą zgodnie z planem, co tylko potwierdza zasadność takich decyzji i wynikające z tego korzyści.

Gdzie obecnie funkcjonuje nowe oświetlenie?

Obecnie ekologiczne, nowoczesne i niezwykle wydajne oświetlenie znajduje się na terenie 10 ulic miasta. Są to:
ulica Świerczyniecka,
ulica Skowronków (dwie boczne ulice),
ulica Prywatna,
ulica Tatarakowa,
ulica Chemików,
ulica Wawelska,
ulica Warszawska na wysokości myjni samochodowej,
ulica Kamienna na terenie przedszkola,
teren przy pętli autobusowej na Zabrzegu,
teren przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Czarnuchowice.

Kolejne lokalizacje z planowanym nowym oświetleniem

Na tym jednak nie koniec. Władze Bierunia jeszcze w 2021 roku planują dokonać wymiany oświetlenia na odcinku ulicy Warszawskiej – od budynku Powiatowego Zarządu Dróg do Ronda imienia Strajku Górników KWK Piast. Całość działań realizowana jest w ramach projektu ,,Instalacja Efektywnego Energetycznie Oświetlenia na Terenie Gminy Bieruń”. Koszt prac w 85 procentach dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.
Co więcej, ledowe oświetlenie pojawi się również na odcinkach ulicy Wawelskiej i Domy Polne, które do tej pory nie były odpowiednio doświetlone. W tym przypadku władze gminy Bieruń uzyskały dofinansowanie z metropolitalnego Programu działań na rzecz ograniczania niskiej emisji w 2021 roku.
Nowe lampy będą również oświetlać drogi, które obecnie są remontowane oraz drogach, na których prace mają się rozpocząć w niedalekiej przyszłości. Mowa o ulicach Mieszka I, Kolejowej czy Ogrodowej.