W Bieruniu powstał nowy orlik. Pieniądze z budżetu obywatelskiego

W Bieruniu powstał nowy orlik. Pieniądze z budżetu obywatelskiego
Dobiegła końca realizacja jednej z inwestycji wybranych w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Dzięki zwycięstwu w głosowaniu w Bieruniu powstał nowy orlik, którego koszt realizacji był nieco wyższy, niż początkowo zakładano. Do oficjalnego otwarcia nowego obiektu doszło w sobotę 4 grudnia.
Realizacja zadań z budżetu obywatelskiego jest jedną z ważniejszych inwestycji, jaką władze miejskie podejmują w każdym roku. Dzięki zgłoszeniu i odpowiedniemu uzasadnieniu dobiegła końca budowa nowego orlika, który powstał dzięki przeznaczeniu środków z budżetu miasta, które były przypisane na ten rok.

Zrealizowano przełożoną inwestycję

Szczegóły na temat otwarcia nowego boiska w Bieruniu przekazał burmistrz Bierunia Krystian Grzesica. Powiedział on, że była to wspólna inicjatywa rodziców i działaczy. Pierwotnie obiekt miał powstać już w ubiegłym roku, jednak z uwagi na fakt, że okazało się, iż 200 tysięcy złotych nie wystarczy na tę inwestycję, konieczne było jej przełożenie na kolejny rok.
Wspólnie wysiłki miasta i metropolii pozwoliły zebrać 400 tysięcy złotych i wybudować orlik. Dzięki realizacji tego zadania potwierdziło się, że działania wybierane w ramach budżetu obywatelskiego mają sens, a jeśli do tego mają one przełożenie na możliwość rozwoju najmłodszych, to dodatkowo zyskuje to na znaczeniu.

Mecz na otwarcie orlika w Bieruniu

Nowe boisko piłkarskie powstało na terenie Unii Bieruń, która dotychczas korzystała już z dwóch wyremontowanych miejsc do grania w piłkę nożną. Teraz będzie miała na to jeszcze więcej możliwości. Przełoży się to na lepsze szkolenie młodzieży i organizowanie różnego rodzaju spotkań dla sympatyków tego sportu.
Wraz z oficjalnym otwarciem orlika w Bieruniu zorganizowano również mecz pokazowy, w którym wzięli udział najmłodsi zawodnicy klubu KS Unia Bieruń. Było to symboliczne przywitanie nowego obiektu i pokazanie jego walorów oraz możliwości.