Uroczysta przysięga żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej w Bieruniu

Uroczysta przysięga żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej w Bieruniu

Burmistrz Bierunia wraz z Dowódcą 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej serdecznie zapraszają mieszkańców i gości na ceremonię przysięgi wojskowej Terytorialnej Służby Wojskowej. Wydarzenie to odbędzie się na bieruńskim rynku, w niedzielę, 3 września. Zgodnie z wojskowym protokołem, o godzinie 11:00 nastąpi uroczysta przysięga 35 żołnierzy. Całość będzie miała miejsce przy dźwiękach Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Po części formalnej, zaplanowano pokaz sprzętu i uzbrojenia militarnego.

W niedzielne przedpołudnie, 3 września, Rynek w Bieruniu stanie się areną wyjątkowego wydarzenia. Tego dnia żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą swoje przysięgi, co będzie miało miejsce zgodnie z ceremoniałem wojskowym i pod batutą Orkiestry Wojskowej.

Rozpoczęcie uroczystości jest zaplanowane na godzinę 11:00 i potrwają one około godziny. Po zakończeniu oficjalnej części, mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z przygotowanych atrakcji. Na miejscu staną stoiska z wojskowymi eksponatami oraz odbędzie się pokaz sprzętu i uzbrojenia wojskowego.