Ukrainiec pod wpływem alkoholu zniszczył stragany na targowisku w Tychach

Ukrainiec pod wpływem alkoholu zniszczył stragany na targowisku w Tychach

Na terenie targowiska przy ulicy ks. Kapicy w Tychach doszło do nietypowego zdarzenia. Pijany kierowca, którym okazał się obywatel Ukrainy, wjechał swoim mercedesem na obszar handlowy, niszcząc wiele stoisk. Incydent miał miejsce w niedzielę 10 grudnia.

Około godziny 21:00 służby straży pożarnej z Tychów otrzymały prośbę od lokalnej policji o pomoc w neutralizacji plamy płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z uszkodzonego pojazdu na miejscu zdarzenia.

Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili, że kierujący mercedesem wtargnął na teren targowiska i spowodował poważne szkody w infrastrukturze handlowej. Mężczyzna, pomimo poważnego wypadku, nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało jednak, że był on pod silnym wpływem alkoholu – miał we krwi 1,27 mg/l, co odpowiada ponad 2,6 promila alkoholu.

Policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę, a jego zniszczony pojazd został odholowany na parking policyjny. W międzyczasie strażacy przystąpili do działań mających na celu usunięcie plam z płynów eksploatacyjnych. Odłączyli akumulator w rozbitym pojeździe, zakręcili butlę z gazem LPG i posprzątali teren.