Sebastian Macioł oficjalnie objął urząd Burmistrza Bierunia po złożeniu ślubowania

Sebastian Macioł oficjalnie objął urząd Burmistrza Bierunia po złożeniu ślubowania

Sebastian Macioł, który zwyciężył w wyborach, aby zostać burmistrzem Bierunia, nie mógł natychmiastowo objąć swojej nowej funkcji. Musiał najpierw złożyć oficjalne ślubowanie, co miało miejsce 6 maja. Od tego momentu jest już oficjalnie burmistrzem i może rozpocząć swoje obowiązki urzędowe. Ta sama procedura dotyczyła też radnych miejscy Bierunia, którzy również zaczęli pełnić swoje funkcje po złożeniu ślubowania.

Począwszy od 6 maja, inauguracyjna sesja IX kadencji Rady Miejskiej Bierunia miała miejsce w kinoteatrze „Jutrzenka”. Agnieszka Kijas, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bieruniu, poinformowała, że po wyborach samorządowych z 7 kwietnia radni otrzymali oficjalne zaświadczenia o wyborze i następnie złożyli ślubowanie. Następnie wybrali Jarosława Mokrego na Przewodniczącego Rady Miasta. Sebastian Macioł, nowo wybrany burmistrz, również złożył ślubowanie i teraz może rozpocząć pełnienie swoich obowiązków. Krystian Grzesica, poprzedni burmistrz, symbolicznie przekazał mu klucz do miasta.

Uroczysta sesja rozpoczęła się od wystąpienia Jolanty Niesyto, która była najstarszym radnym nowej kadencji. Po wyborze przewodniczącego rady, przekazała mu prowadzenie obrad. Warto dodać, że Jarosław Mokry był jedynym kandydatem na stanowisko przewodniczącego. Podobna sytuacja miała miejsce przy wyborze wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, na którego została wybrana Aleksandra Wagstyl.