Podróże zagraniczne z Katowic i Krakowa

Podróże zagraniczne z Katowic i Krakowa

Położenie Bierunia jest o tyle dobre, że w pobliżu znajdują się dwa większe lotniska międzynarodowe – w Katowicach oraz w Krakowie. Dzięki ich bliskości możemy bez większych problemów oraz przygotowań wybrać się na krótszą lub dłuższą wycieczkę zagraniczną. Jeżeli przejrzymy oferty różnych operatorów lotniczych, przekonamy się że bilety możemy kupić w naprawdę dobrych i okazyjnych cenach, szczególnie jeśli chodzi o loty do stolic europejskich. W większości przypadków bardzo niskie ceny utrzymują się poza sezonem letnim, dlatego warto wykorzystać właśnie ten czas. Podwyższenie cen można zauważyć w okolicach maja, kiedy to więcej osób decyduje się na podróże. W jakie miejsca możemy polecieć z Katowic lub Krakowa?

Stolice i większe miasta europejskie

Jedną z ciekawszych propozycji są, jak już wspomnieliśmy, stolice europejskie, a także inne większe miasta. Możemy zaplanować taką wycieczkę bez większego wyprzedzenia, a ceny nadal powinny być atrakcyjne. Oczywiście, im dłuższy wyjazd, tym więcej rzeczy zobaczymy, jednak często jesteśmy ograniczeni czasowo przez pracę zawodową. Z myślą o takich osobach tanie linie lotnicze zapewniają loty weekendowe, dzięki czemu możemy wyruszyć w podróż w piątek wieczorem lub sobotę rano, a wrócić w niedzielę lub poniedziałek, jeżeli mamy taką możliwość. Te dwa dni pozwolą nam zwiedzić przynajmniej pewną część danego miasta i zobaczyć najciekawsze miejsca.

Jak przygotować się do podróży

Na przygotowanie się do podróży nie zawsze mamy dużo czasu, jednak jeśli jest to wyjazd weekendowy, to tak naprawdę nie potrzebujemy zbyt wielu rzeczy. Trzeba zresztą pamiętać, że jeśli chcemy skorzystać z tanich ofert, będziemy mogli wziąć ze sobą jedynie bagaż podręczny, a w nim nie zmieści się zbyt dużo. Na dwa dni warto wziąć tylko to co niezbędne, a więc dwie pary koszulek na zmianę, grubszy sweter czy bluzę na wypadek chłodu, bieliznę, a także ewentualnie buty na zmianę, choć nie są one koniecznością. Warto też pamiętać o zostawieniu miejsca w bagażu na przywiezienie ewentualnych pamiątek z podróży.