Nowoczesny sprzęt medyczny w szpitalu w Lędzinach

Nowoczesny sprzęt medyczny w szpitalu w Lędzinach

Miejski Zakład Opieki Medycznej w położonych nieopodal Bierunia Lędzinach zyskał nowoczesny i jakościowy sprzęt medyczny. Dzięki jego zakupowi mieszkańcy wszystkich okolicznych miejscowości będą mogli być spokojniejsi, natomiast kadra medyczna będzie w stanie oferować jeszcze bardziej jakościowe usługi medyczne.

Jak informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Lędzinach tamtejszy Miejski Zakład Opieki Medycznej nabył z tak zwanych środków własnych trzy nowoczesne urządzenia. Są to aparat ultrasonograficzny, cyfrowy aparat do zdjęć panoramicznych jamy ustnej, a także analizator hematologiczny.

Dwa przydatne nowe urządzenia

Pierwsze z zakupionych urządzeń będzie dostępne w poradni podstawowej opieki zdrowotnej, a także w poradni kardiologicznej, chirurgicznej, ortopedycznej i wad postawy, które znajdują się na terenie przychodni specjalistycznej. Aparat ultrasonograficzny amerykańskiej firmy General Electric posiada trzy głowice, które pozwalają na niezwykle precyzyjne badania diagnostyczne przy schorzeniach serca, narządów wewnętrznych, mięśni i stawów. Koszt aparatu wyniósł niemal 340 tysięcy złotych.

Cyfrowy aparat do zdjęć panoramicznych jamy ustnej nabyto z przeznaczeniem dla poradni stomatologicznych i laryngologicznych. Urządzenie oferuje nie tylko dokładne i jakościowe wykonywanie cyfrowego zapisu obrazu, ale także opracowywanie, archiwizowanie i przesyłanie zdjęć. W tym przypadku koszt wyniósł około 70 tysięcy złotych.

Dostępny również nowoczesny analizator hematologiczny

Analizator hematologiczny szwajcarskiej firmy Cormay został z kolei zakupiony na potrzeby działania laboratorium diagnostycznego w przychodni specjalistycznej. Wyróżnia go bardzo wysoki poziom nowoczesności, co pozwala na wykonywanie oznaczeń aż 28 różnych parametrów krwi.

Dzięki urządzeniu medycy będą mogli przeprowadzić między innymi pełną morfologię krwi, co w praktyce oznacza dokonanie jakościowej i ilościowej oceny składu krwi obwodowej krwinek czerwonych, białych i płytek krwi. Analizator pozwoli na wykonanie aż 60 oznaczeń w ciągu godziny, dzięki czemu wyniki badań będą gotowe znacznie szybciej, a ponadto będą znacznie dokładniejsze. Koszt wyniósł około 60 tysięcy złotych.