Młodszy aspirant Piotr Pudełko zatrzymał złodzieja sklepowego w Suszcu

Młodszy aspirant Piotr Pudełko zatrzymał złodzieja sklepowego w Suszcu

Aspirant Piotr Pudełko, pełniący funkcję dzielnicowego w Brzeszczach, wykorzystał swój czas wolny od obowiązków służbowych do zatrzymania złodzieja sklepowego. Zdarzenie miało miejsce na terenie Suszca.

31-letni mężczyzna z Rybnika jest podejrzewany o kradzież produktów spożywczych o wartości przekraczającej 1000 złotych.

„Sytuacja rozegrała się 18 czerwca, nieopodal parkingów sklepowych w Suszcu, znajdujących się na obszarze powiatu pszczyńskiego” – opowiada Małgorzata Jurecka, oficer prasowy aspiranta sztabowego Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.

Policjant, będąc w dniu wolnym od służby i robiąc zakupy ze swoją żoną, spostrzegł mężczyznę gwałtownie opuszczającego sklep. Tuż za nim biegł pracownik ochrony. Funkcjonariusz domyślił się tego, co mogło mieć miejsce i natychmiast wszedł do akcji, podążając za uciekinierem. Po zatrzymaniu sprawcy, Pudełko wraz z przedstawicielem ochrony przekazał go przybyłemu na miejsce patrolowi Policji.

31-letni mężczyzna z Rybnika okazał się być sprawcą kradzieży. W przypadku udowodnienia mu winy, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.