Działania pszczyńskich i gliwickich służb policyjnych zakończone sukcesem: odzyskano skradziony rower

Działania pszczyńskich i gliwickich służb policyjnych zakończone sukcesem: odzyskano skradziony rower

W wyniku zdecydowanej akcji wymierzonej w przestępczość, przeprowadzonej przez funkcjonariuszy policji z Pszczyny i Gliwic, doszło do aresztowania złodzieja roweru oraz pasera. Rower, który został skradziony na terenie Kobióra, został odnaleziony, a następnie zwrócony prawowitemu właścicielowi. Zarzuty postawione obu mężczyznom będą teraz przedmiotem rozstrzygnięcia sądu.

Gliwiccy policjanci z „trójki” zostali przydzieleni do realizacji dalszych działań w tej sprawie. Tego samego dnia ujęli 37-letniego mężczyznę – obywatela Gruzji. Zatrzymany 29-latek zostanie oskarżony o kradzież roweru, natomiast 37-latek odpowie przed sądem za paserstwo.

Chcielibyśmy przypomnieć wszystkim właścicielom jednośladów o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia swoich pojazdów. Nawet prosty zamek może stanowić barierę dla potencjalnego złodzieja. Zalecamy korzystanie z różnych środków technicznych, które mogą zapobiec kradzieży. Ważne jest też oznaczenie roweru wyraźną cechą identyfikacyjną, która pozwoli go wyróżnić. Dodatkowo, warto zrobić zdjęcie swojego jednośladu – ułatwi to jego identyfikację w przypadku kradzieży.