Dwójka mieszkańców Śląska oskarżona o internetowe oszustwa

Dwójka mieszkańców Śląska oskarżona o internetowe oszustwa

Dwoje mieszkańców Śląska, konkretnie 36-letnia kobieta z Tychów i 38-letni mężczyzna z Bierunia, zostali oskarżeni o oszukiwanie ludzi przez internet. Ich nielegalne działania doprowadziły do pokrzywdzenia 30 osób. Dwójka oszustów oferowała telefony komórkowe na sprzedaż online, które jednak nigdy nie miały zostać dostarczone do ich nabywców.

Funkcjonariusze z Wydziału ds. Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tychach, działając pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w tym samym mieście, prowadzili dochodzenie w tej sprawie. Przestępstwa miały miejsce w okresie czterech miesięcy – od października 2022 r. do stycznia bieżącego roku.

„Oszuści posługiwali się internetem, aby proponować sprzedaż telefonów komórkowych, nie zamierzając jednak dotrzymać warunków umowy. Klienci, którzy dokonali zapłaty za zamówienie, nie otrzymywali żadnej przesyłki, a kontakt z osobą sprzedającą nagle się kończył.” – wyjaśnia Paulina Kęsek, rzeczniczka tyskiej policji. „Dokładne zbadanie zebranych informacji pozwoliło funkcjonariuszom na identyfikację oszustów” – dodaje.

Okazało się, że para oszustów była odpowiedzialna za łącznie 32 przypadki oszustwa, na sumę blisko 10 tysięcy złotych. Oba podejrzane osoby przyznały się do zarzucanych im czynów.