Dożynki w Lędzinach z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego

Dożynki w Lędzinach z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego

3 września, niedzielna aura otulała Lędziny podczas odbywających się tam dożynek. Wydarzenie to miało zaszczyt gościć na swojej ziemi Mateusza Morawieckiego, aktualnego premiera Polski.

Początek święta plonów został zapoczątkowany przez uroczystą mszę świętą, która rozpoczęła się o 11.00. Ceremonia odbyła się w chramie, którego patronami są św. Apostołowie Piotr i Paweł. Kontynuacją obchodów były obrzędy dożynkowe, które miały miejsce o 16.00.

Wyjątkowym gościem na tle święta plonów był Mateusz Morawiecki, pełniący obowiązki premiera naszego kraju. Jego wystąpienie zostało przytoczone przez Kancelarię Premiera:

„Kochani rolnicy, przybyłem tutaj, aby podziwiać waszą pracę i wyrazić swoją wdzięczność za wasz trud związany z uprawą ziemi. Zdaję sobie doskonale sprawę z trudności, jakie niesie ze sobą zarówno uprawa ziemi, hodowla zwierząt, jak i prowadzenie własnej działalności w tych wymagających czasach. To dzięki waszej pracy my, Polacy, możemy mieć pewność co do bezpieczeństwa żywnościowego w naszym kraju. Bardzo wam za to dziękuję.”