Dni Bierunia 2023: Wydarzenia kulturalne i artystyczne

Dni Bierunia 2023: Wydarzenia kulturalne i artystyczne

Kalendarz wydarzeń w Bieruniu na rok 2023 jest już pełen, z głównym punktem programu, jakim są Dni Bierunia, zaplanowane na dni od 8 do 10 września. Wszystkich mieszkańców i gości czeka mnóstwo atrakcji. Gwiazdy wieczoru – piosenkarka Cleo oraz zespół muzyczny Krywań – na pewno zapewnią niezapomniane chwile. Ponadto, w ramach tych uroczystości odbędą się też tradycyjne dożynki, które będą dodatkowo urozmaicone przez barwny korowód.

Pierwszy dzień, 8 września, rozpocznie się od pleneru malarskiego na grobli, planowanego w godzinach 9-12. Natomiast o godzinie 11 zaplanowano uroczystą sesję Rady Miejskiej. Podczas tej sesji tradycyjnie nadawane będą tytuły „Zasłużony dla Miasta Bierunia”. Tę prestiżową nagrodę w tym roku otrzymają chór „Harmonia” oraz były zawodnik piłki nożnej, Henryk Latocha, który grał m.in. dla Górnika Zabrze oraz reprezentacji Polski.

Na godzinę 14 zaplanowano kolejne ważne wydarzenie. Bieruń Nowy zyska nową przestrzeń publiczną, gdyż minipark przy ulicy Remizowej zostanie przemianowany na Skwer Miast Partnerskich. Wydarzenie to odbędzie się w ramach obchodów srebrnego jubileuszu partnerstwa miasta Bieruń z czeskim Moravskim Berounem. W celu upamiętnienia tego wyjątkowego okresu w historii obu miast, zostanie odsłonięty mural.