Charytatywny Piknik Rodzinny "Gramy dla Darka!" zgromadził 30 tys. zł dla bierunianina walczącego z chorobą

Charytatywny Piknik Rodzinny "Gramy dla Darka!" zgromadził 30 tys. zł dla bierunianina walczącego z chorobą

W sobotę, 22 czerwca, na terenie stadionu KS Unia w Bieruniu, zorganizowano Charytatywny Piknik Rodzinny pod hasłem „Gramy dla Darka!”. Podczas tego wydarzenia mieszkańcy miasta pokazali swoje wielkie zaangażowanie i chęć pomocy, zbierając ponad 30 tysięcy złotych na leczenie Dariusza Latuska. Po tym, jak Dariusz doznał krwotocznego udaru mózgu i obudził się ze śpiączki, teraz bezustannie walczy o odzyskanie pełnej sprawności. Do licytacji wystawione zostały między innymi koszulki piłkarskie należące do Lukasa Podolskiego oraz Arkadiusza Milika.

Dariusz Latusek, 42-letni rodowity mieszkaniec Bierunia i były piłkarz KS Unii Bieruń Stary, pracował w KWK Piast w Bieruniu. Jest szczęśliwym mężem i tatą dwójki dzieci -10-letniej Hani i 4-letniego Karolka.

„Mój mąż zawsze był wzorem zdrowia. Niestety, pewnego dnia wszystko drastycznie się zmieniło. Gdy Darek doznał krwotocznego udaru mózgu, byłam przerażona. Wcześniej nie było żadnych oznak, które wskazywałyby na to, że taka tragedia może się wydarzyć” – napisała Ewelina, żona Dariusza, na platformie siepomaga.

„Męża szybko przewieziono do szpitala. Okazało się, że jest w śpiączce mózgowej. Na szczęście udało mu się z niej obudzić i teraz walczy o powrót do zdrowia. Rehabilitacja po udarze jest jednak długotrwałym i trudnym procesem. Wymaga od Darka ogromnej siły woli oraz sporych nakładów finansowych. Tylko intensywna rehabilitacja może dać mu szansę na powrót do normalności” – dodała Ewelina Latusek.