Bieruńskie Dni Teatru

Bieruńskie Dni Teatru

W Bieruniu co jakiś czas organizowane są różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Jedno z nich będzie miało miejsce już niebawem, gdyż w dniach 25-27 marca. W tych dniach BOK (Bieruński Ośrodek Kultury) zaplanował spotkanie z teatrem zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Będziemy mogli zapoznać się z różnymi sztukami teatralnymi, a także dowiedzieć się nieco więcej na temat samego teatru. Program jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej, gdzie możemy bliżej zapoznać się z wszystkimi szczegółami wydarzenia, a także z tym co zaplanowano na każdy z kolejnych dni.

25 marca

Pierwszy dzień Bieruńskich Dni Teatru rozpocznie się teatrem lalek, a konkretnej spektaklem dla dzieci pod tytułem „Walizki z różnych stron świata”. Można go będzie zobaczyć w kinoteatrze Jutrzenka o godzinie 17.00. Bilet wstępu kosztuje 15 złotych i można go kupić wcześniej. W tym celu możemy osobiście odwiedzić Bieruński Ośrodek Kultury lub wejść na jego stronę internetową. Chociaż spektakl jest przeznaczony dla dzieci, możemy jako rodzice, udać się razem z nimi.

26 marca

Kolejny, drugi dzień Bieruńskich Dni Teatru to coś dla dorosłych. Tego dnia zostanie wystawiona sztuka pod tytułem „Wilijo na poziomie 650”. Premiera spektaklu odbędzie się dokładnie w 40 rocznice strajku w KWK Piast. Spektakl będzie można oglądać o godzinie 18.00 w Domu Kultury GAMA. Podobnie jak w przypadku teatru lalek dla dzieci, również tutaj bilet wstępu będzie kosztował 15 zł i będzie można go kupić z wyprzedzeniem w teatrze Jutrzenka lub przez Internet.

27 marca

Kolejny, ostatni już dzień Bieruńskich Dni Teatru to spektakl „Być jak Elizabeth Taylor”. W niedzielny wieczór o godzinie 17.00 będziemy mogli podziwiać aktorów teatru, którzy wcielą się w swoje role, aby pokazać nam ciekawy oraz dynamiczny spektakl. Na deskach teatru zobaczymy między innymi takie znane postacie jak Małgorzata Foremniak oraz Paweł Deląg. Tutaj musimy się jednak liczyć z wyższym kosztem biletu wynoszącym 70 zł. Spektakl będziemy mogli oglądać, podobnie jak poprzedni, w Domu Kultury GAMA.