Bezpłatne zajęcia, wykłady i warsztaty dla mieszkańców Bierunia

Bezpłatne zajęcia, wykłady i warsztaty dla mieszkańców Bierunia
Włodarze Bierunia z okazji 30-letnia Odrodzonej Samorządności miasta, wraz z przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej inicjują nową inicjatywę. Program pt.: ,,W zdrowym ciele zdrowy duch” ma na celu zachęcenie mieszkańców do wzięcia udziału w zajęciach, wykładach i warsztatach.
Głównym motywem stojącym za realizacją programu jest zachęcenie mieszkańców Bierunia do brania udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, warsztatach relaksacyjnych i wykładach ze specjalistami z zakresu umiejętności dbania o ciało. Od połowy sierpnia do drugiej połowy października organizowanych jest szereg akcji.

Wrześniowe wykłady i warsztaty

Pierwsza z akcji organizowana jest 3 września 2021 roku (piątek) w BOK-u ,,Jutrzenka” w Bieruniu przy ulicy Spiżowej 4. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w wykładzie pt.: ,,Jak radzić sobie ze stresem, depresją, agresją i uzależnieniami”. Spotkanie w godzinach 14:00 – 16:00 prowadzone będzie przez dr Aleksandra Mańkę. Od 16:00 do 18:00 z kolei można wziąć udział w warsztatach pt.: ,,Jak radzić sobie z uzależnieniami i agresją”, których prowadzącym będzie dr Adrian Drdzeń.
Ilość miejsc na oba spotkania jest ograniczona. Zapisy rozpoczęły się 16 sierpnia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bieruniu, a dokładniej w Dziale Profilaktyki i Wspierania Rodziny. Można się z nim skontaktować pod numerem (32) 708 04 83.
Dzień później, czyli w sobotę 4 września 2021 roku w DK ,,Gama” w Bieruniu przy ulicy Chemików 39 organizowane będą warsztaty i zajęcia fizyczne oraz rekreacyjno-relaksacyjne. W godzinach 11:00 – 13:00 można będzie wziąć udział w zajęciach dedykowanych seniorom, zaś od 16:00 do 18:00 dedykowanych pozostałym osobom. Instruktorem będzie Ryszard Gwioździk. Wszyscy chętni powinni zabrać ze sobą matę lub koc do ćwiczeń.
W tym przypadku ilość miejsc również jest ograniczona. Zapisy trwają od 16 sierpnia w Wydziale Nadzoru i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Bieruniu. Można się z nim skontaktować pod numerem (32) 708 09 42.
13 września (poniedziałek) w godzinach 15:00 – 17:00 w BOK-u ,,Jutrzenka” w Bieruniu przy ulicy Spiżowej 4 odbędzie się wykład pt.: ,,Wolność słowa i hejt oraz nowe formy profilaktyki w świetle współczesnych zagrożeń cyberprzemocy, przemocy rówieśniczej i przemocy domowej”. Prowadzącym będzie sędzia Anna Maria Wesołowska. Zapisy również trwają od 16 sierpnia w bieruńskim MOPS-ie.

Wykłady zaplanowane na październik

W piątek 15 października odbędą się warsztaty pt.: ,,Śmiech i oddech jako sposób na stres i przeżycia traumatyczne”, prowadzone przez Andrzeja Motykę. Spotkania odbędą się w dwóch miejscach: w CKS ,,Remiza” przy ulicy Remizowej 19 (w godzinach 12:00 – 14:00), a także w BOK-u ,,Jutrzenka” przy ulicy Spiżowej 4 (w godzinach 14:30 – 16:30). Zapisy od 16 sierpnia prowadzi bieruński MOPS.
Tydzień później, w piątek 22 października w BOK-u przy ulicy Spiżowej 4 w godzinach 15:00 – 18:00 odbędzie się wykład pt.: ,,Jak radzić sobie z emocjami”, prowadzony przez Pawła Pienkiewicza. Zapisywać można się od 16 sierpnia w bieruńskim MOPS-ie.