74-latek z Sosnowca zatrzymany za kradzież w firmie w Imielinie – interwencja policji z Bierunia

74-latek z Sosnowca zatrzymany za kradzież w firmie w Imielinie – interwencja policji z Bierunia

Zdarzenie, które wywołało spore zamieszanie miało miejsce w jednym z przedsiębiorstw zlokalizowanych w Imielinie. Policja z Komendy Powiatowej w Bieruniu poinformowała o zatrzymaniu 74-letniego mężczyzny, podejrzewanego o kradzież. Jak się okazało, starszy pan był odpowiedzialny za przestępstwo polegające na przywłaszczeniu mienia o wartości około tysiąca złotych.

Konkretniej, doszło do tego incydentu między 17 a 19 lutym w wyżej wymienionym miejscu. Złodziej nie wybrał przypadkowego łupu. Jego celem były korytka kablowe wraz z pokrywami i metalowe elementy wykorzystywane do montażu paneli fotowoltaicznych. Te specyficzne przedmioty padły ofiarą kradzieży.

Interweniujący na miejscu bieruńscy funkcjonariusze zostali powiadomieni o sytuacji 19 lutego. Działania podjęte przez nich przyniosły szybkie rezultaty – już następnego dnia sprawca został zatrzymany. Mieszkaniec Sosnowca, bo to on okazał się być złodziejem, usłyszał zarzut zgodny z artykułem 278 paragrafem 1 Kodeksu karnego. Czyn ten jest wymieniony w przepisach jako zabranie w celu przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej, a za to przewidziana jest kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.