42-latek podejrzewany o agresję z użyciem narzędzia przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej w Jaworznie

42-latek podejrzewany o agresję z użyciem narzędzia przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej w Jaworznie

W Prokuraturze Rejonowej w Jaworznie przeprowadzono dzisiaj przesłuchanie 42-letniego mężczyzny, który został zatrzymany pod zarzutem dokonania napaści przy użyciu narzędzia o ostrym zakończeniu. Przesłuchanie to było elementem śledztwa mającego na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Prokurator reprezentujący Prokuraturę Okręgową w Sosnowcu poinformował nas po przesłuchaniu, że mężczyzna nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Uzasadniając swoje stanowisko twierdził, że doszło do pomyłki. W swoim zeznaniu podkreślał, że opuścił swoje miejsce zamieszkania tylko po to, aby udać się do sklepu, a następnie został bezpodstawnie zatrzymany.

Prokurator wnosi o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu dla zatrzymanego 42-latka, aby móc w pełni wyjaśnić wszystkie okoliczności tego incydentu. To sąd ma być teraz decyzyjną instancją w kwestii najbliższej przyszłości podejrzanego.

Aktualizacja: Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i postanowił zastosować wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w formie tymczasowego aresztu.