W bieruńskiej parafii rusza mobilny punkt szczepień

W bieruńskiej parafii rusza mobilny punkt szczepień
Włodarze Bierunia postanowili przyłączyć się do akcji #SzczepimySię w parafiach i zorganizowali nowy mobilny punkt szczepień. Inicjatywa została zapoczątkowana przez Wojewodę Śląskiego, a jej celem jest promowanie szczepień przeciwko koronawirusowi. Od najbliższej niedzieli będzie można się zaszczepić w parafii św. Bartłomieja Apostoła.
Akcja #SzczepimySię w parafiach polega na organizowaniu mobilnych punktów szczepień w parafiach na terenie całego województwa śląskiego. W poprzednią niedzielę 8 sierpnia w tego typu punktach dawkę szczepionki przyjęło niemal 1500 osób.

Chętni będą mogli się zaszczepić w bieruńskiej parafii

Od 15 sierpnia mieszkańcy Bierunia będą mogli się zaszczepić w takim punkcie w parafii św. Bartłomieja Apostoła. Chętni będą mogli przyjąć dwudawkowy preparat firmy Pfizer lub jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson. Proces rejestracji na szczepienie będzie się odbywał na miejscu.
Osoby, które będą chciały zaszczepić się w bieruńskiej parafii będą miały taką możliwość w godzinach 7:30 – 14:30 w domu parafialnym (wejście od strony parkingu). Przy rejestracji niezbędne jest posiadanie przy sobie aktualnego dowodu osobistego ze zdjęciem.

Bieruń daleko w statystyce zaszczepionych osób

Spośród wszystkich gmin w Polsce, gmina Bieruń zajmuje 442. miejsce pod względem liczby w pełni zaszczepionych osób (stan na 14 sierpnia 2021 roku). Do tej pory pełne szczepienie odbyło 47,7% wszystkich mieszkańców (9 254 osoby).
Pierwsze miejsce pod tym względem w Polsce zajmuje gmina Podkowa Leśna z województwa mazowieckiego w powiecie grodziskim, gdzie zaszczepionych jest 65,4% mieszkańców. Drugie miejsce przypada gminie miejskiej Warszawa (64,2%), a trzecie gminie miejskiej Poznań (63,3%). Spośród gmin w województwie śląskim, największy procent dotyczy gminy Bobrowniki w powiecie będzińskim (56,7%).