43-letni mężczyzna z Bierunia zatrzymany przez policję po 8 latach poszukiwań

43-letni mężczyzna z Bierunia zatrzymany przez policję po 8 latach poszukiwań

Siły policyjne z Bierunia na Śląsku zdołały zatrzymać mężczyznę w wieku 43 lat, który był ścigany za różne przestępstwa, w tym spowodowanie wypadku ze śmiertelnym skutkiem. Pomimo wydanej na niego decyzji o poszukiwaniu i Europejskiego Nakazu Aresztowania, przez osiem lat udawało mu się zmylić władze, tłumacząc to swoją zmianą wyglądu i podszywaniem się pod członków rodziny. Teraz musi odpowiedzieć za swoje przestępstwa.

Sprawa rozpoczęła się w roku 2016, kiedy to 35-letni wówczas mężczyzna prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków, co doprowadziło do tragicznego wypadku. Człowiek stracił życie na skutek jego działania. Dodatkowo, był on ścigany za kradzież. Policja informuje, że już w 2016 roku na mężczyznę został wydany nakaz aresztowania. Sądy w Tychach i Mysłowicach również go poszukiwały. Od roku 2017 mężczyzna był objęty Europejskim Nakazem Aresztowania. W związku z jego przestępczymi działaniami skazany był na kilkuletnie pozbawienie wolności.

Poszukiwany przez wiele lat mężczyzna, udało się uniknąć schwytania poprzez częste zmiany miejsca zamieszkania oraz modyfikacje swojego wyglądu, co umożliwiło mu podawanie się za członka rodziny. To wszystko utrudniało jego lokalizację i aresztowanie.